Inwestowanie w Bitcoina i inne kryptowaluty okazała się dla wielu strzałem w dziesiątkę. Dla przykładu, w 2009 roku za jednego dolara można było kupić ponad 1300 bitcoinów, a pod koniec 2017 roku wartość jednego bitcoina przekroczyła 25 000 dolarów- łatwo więc policzyć, że osoba, która dziewięć lat temu zainwestowała w tą kryptowalutę 4 złote i nie sprzedawała jej, pod koniec 2017 roku mogła sprzedać to co kupiła kilka lat temu za… ponad 120 milionów złotych! Podobnych przykładów jest więcej i rzeczywiście jest mnóstwo osób, które na kryptowalutach zarobiły, dlatego warto się nimi zainteresować nawet teraz.

giełda inwestuj w bitcoin

Odpowiedzialne inwestowanie w kryptowaluty

Rok 2017 był niewątpliwie rokiem kryptowalut, a teraz, kiedy ich wartość jest niższa, warto zastanowić się nad ich kupnem i czekaniu, aż zaczną znów rosnąć (a to jest akurat niemal pewne, choć warto najpierw sprawdzić, które z nich mają szansę na dynamiczny rozwój).

Przy inwestowaniu w kryptowaluty, należy pamiętać o dwóch zasadach- inwestuj tyle, ile możesz stracić (kryptowaluty są uważane za ryzykowe z uwagi na możliwość ingerencji państw oraz ze względu za zdarzające się wirtualne kradzieże). Drugą zasadą jest myślenie długoterminowe- czasem nawet w czasie spadku wartości kryptowaluty, warto najpierw zorientować się, jakie są na ten temat opinie i prognozy (może się okazać, że po spadku będzie znaczny wzrost).

Zalety inwestowania w kryptowaluty. Na które warto zwrócić uwagę?

Kryptowaluty są zdecentralizowane czyli „wykopywane” przez wielu ludzi na całym świecie. Są one odporne na kryzys i nie da się ich „wyłączyć”. Dodatkowo są bardzo łatwe pod względem transportu (jest z nimi tak, jak z kontem bankowym). Są także anonimowe (istnieją giełdy internetowe, gdzie można się zarejestrować anonimowo).

zobacz bitcoin

Co ważne, kryptowalut jest wiele! Każda posiada swoje unikatowe cechy, a także są stworzone do różnych celów- w Internecie można znaleźć wiele informacji na temat każdej kryptowaluty, więc każdy może wybrać to, co mu pasuje. Poza bitcoinem, warto przy inwestowaniu w kryptowaluty wziąć także pod uwagę: litecoin, dash, ethereum, ripple, monero, lisk, neo i ethos.