Czy handel kryptowalutami się opłaca?

Od jakiegoś czasu mamy przyjemność oglądać ogromny boom w świecie kryptowalut. Wielu ludzi powie Ci, że handel kryptowalutami jest nieopłacalny, łatwo stracić kapitał. Po części jest to prawda, stracić kapitał można również inwestując w cokolwiek innego. Jednak fakty nie kłamią. Najwyżej odnotowany do dziś zwrot z inwestycji to aż 81,565 %.

Jak zacząć?

Najszybszą drogą do handlu kryptowalutami są kantory online. Bez żadnej weryfikacji możesz tam wymienić euro, dolary czy na przykład złotówki na najpopularniejsze kryptowaluty, zazwyczaj od 100 zł wzwyż. Jedną, największą wadą tego sposobu jest duża prowizja od wymiany. Dużo tańszym sposobem jest założenie konta na giełdzie, gdzie odbywa się handel kryptowalutami.

Tu prowizje są dużo niższe, jednak nie zrobisz tego od ręki. Każda giełda weryfikuje swoich użytkowników. Na dodatek od czasu do czasu wyłączają możliwość rejestracji nowych użytkowników, gdy serwery są przepełnione. Na giełdzie możemy również od razu przechowywać swoje kryptowaluty lecz nie polecam tego rozwiązania, na Twoim portfelu zawsze będą bezpieczniejsze, mniej podatne na kradzież przez hakerów.