Ostatnie dwa tygodnie były stresujące dla inwestorów kryptowalut, ponieważ większość platform odnotowała znaczne spadki wartości pieniężnej. Bez wyraźnego wskazania, kiedy cena wzrośnie, wielu obawiało się, że przyszłość kryptowaluty jako głównego produktu finansowego może budzić wątpliwości. Jednak głębsze spojrzenie na obecny stan blockchain pokazuje znaczny postęp zarówno w rozwoju, jak i implementacji.

Sytuacja cenowa na rynku krypto

Obecną sytuację cenową należy w najgorszym przypadku uznać za tymczasową korektę w okresie znacznego wzrostu. Aby lepiej uchwycić status kryptowalut, należy spojrzeć na postęp techniczny.Bardzo imponujące są partnerstwa z głównymi graczami w świecie korporacyjnym. W całej przestrzeni kryptowalut pojawia się wiele partnerstw , które wprowadzają blockchain do znanych firm.

Spadek wartości i wzrost technologiczny

Obecna sytuacja jest więc niezwykła, ponieważ spada wartość fiat pomimo bardzo pozytywnego wzrostu czynników, które czynią blockchain i kryptowaluty przydatnymi. Znalezienie odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje, jest trudne. Jednym z prawdopodobnych powodów jest znaczny spadek cen blockchain w ciągu ostatnich kilku tygodni. Jako flagowa kryptowaluta, wartość całej przestrzeni pozostaje w dużej mierze powiązana z jej losami. Chociaż ten fakt prawdopodobnie ulegnie zmianie wraz z dojrzewaniem rynku, w najbliższym czasie ceny na rynku prawdopodobnie nie wzrosną, dopóki Bitcoin nie odzyska.