Kryptowaluty stanowią w ostatnim czasie jeden z najbardziej dynamicznych segmentów gospodarki. Nic więc dziwnego, że w wyścigu szczurów chcą brać udział nie tylko osoby prywatne, ale również korporacje oraz… rządy. Tak więc też, premier Wysp Bahama zapowiedział, że jego rząd ma zamiar wprowadzić lokalną kryptowalutę, która ma być odpowiedzią na potrzeby wyspiarskiego kraju.

Premier Wysp Bahama – Kavin Peter Turnquest – ogłosił również, że jego rząd jest zainteresowany wykorzystaniem technologii Blockchain. 

Podbnego zdania jest rząd Bermudów, które mają zamiar wprowadzić korzystanie z usług Blockchain. Tamtejszy rząd jest właśnie w trakcie opracowywania ram prawnych korzystnych dla korzystania z technologii Blockchain oraz walut cyfrowych. Ponadto Bermudy nawiązały współpracę z Binance Group oraz Shyft.

Binance Group ma zamiar stworzyć fundusz wspierający programy edukacyjne związane ze start-upami fintech i Blockchain. 

Shyft z kolei ma zamiar zainwestować 10 milionów dolarów w edukację, mającą poszerzyć wiedzę na temat technologii sieci bloków.

Również w Polsce były podobne plany stworzenia narodowej waluty cyfrowej, którą miał się stać dPLN. Jednakże temat wirtualnej złotówki upadł niedługo po tym jak został ogłoszony, a z pompatycznych zapowiedzi rząd zdaje się wycofywać rakiem. Tak więc też – jeśli dojdzie do utworzenia wirtualnej złotówki – to raczej nie będzie miała ona szans zostać cyfrową walutą narodową.