Jeśli zaczynamy naszą przygodę z kryptowalutami, powinniśmy zorientować się w temacie giełd, bądź też jeśli jesteśmy w tym temacie nieco dłużej, poszukać takiej giełdy do handlu kryptowalutami, która będzie miała najważniejsze na rynku cechy takie jak m.in bezpieczeństwo, transparentność, niskie prowizje oraz ogromną ilość kryptowalut w swojej ofercie. Przyjrzymy się bliżej poszczególnym cechom, które sprawiają, że giełda binance jest jedną z najlepszych wśród giełd do handlu kryptowalutami.

Bezpieczeństwo giełdy Binance:

Binance jest stosunkowo młodą giełdą którą jest jedną z najnowocześniejszych giełd i bardzo szybko udało jej się zdobyć zaufanie ze strony użytkowników. Jednym z najlepszych i najczęściej stosowanych zabezpieczeń jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe czyli google authenticator, który w momencie logowania generuje jednorazowy kod, dzięki czemu nikt inny, oprócz Ciebie nie ma dostępu do konta.

Duży wybór altcoinów:

Jest to zdecydowanie duża zaleta, ponieważ na binance znajduje się ponad 230 różnych kryptowalut, które możemy w dowolnym momencie kupić lub sprzedać. Możemy tam kupić m. in takie kryptowaluty jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, czy Lisk.

Niskie prowizje:

Giełda pobiera bardzo niską prowizje od transakcji w wysokości 0.1%, natomiast przy zaznaczeniu opcji, że podatek będzie automatycznie płacony w walucie BNB- czyli walucie Binance, prowizja wynosić będzie 0,05% co jest bardzo korzystną opcją.

Obsługa klienta:

Mimo, że obecnie nie ma możliwości czatu na żywo, bądź zadzwonienia do supportu, to giełda odpowiada na wszelkie zapytania i rozwiązuje problemy bardzo szybko. Tickety zgłoszeniowe są przesyłane za pośrednictwem formularza online zamieszczonego na stronie internetowej, a odpowiedzi są wysyłane pocztą e-mail. Kontaktować się z giełdą możemy w języku angielskim.

Brak obowiązkowej weryfikacji:

Bez jakiejkolwiek weryfikacji możemy dziennie wypłacić środki w wysokości 1 Bitcoina. Po zweryfikowaniu konta naszym dokumentem tożsamości limit ten wzrasta do 100 Bitcoinów, natomiast jeśli chcemy wypłacać środki o większej wartości, należy skontaktować się z supportem.

Aplikacja mobilna:

Jest to dodatkowy plus tej giełdy, ponieważ jest to jedna z niewielu giełd, które posiadają aplikację mobilną, dzięki której możemy połączyć się z naszym kontem i handlować tak jak na komputerze. Bardzo przydatna opcja dla osób często podróżujących, które chcą mieć cały czas rękę na pulsie.

Program Partnerski:

Giełda, chcąc przekonać do siebie użytkowników kryptowalut, stworzyła już na samym początku program partnerski, który polega na otrzymywaniu prowizji handlu przez osoby, które zarejestrowały się z naszego linku. Prowizja wynosi 20% tego, co pobiera giełda. Nasze reflinki możemy wysłać do nieograniczonej ilości osób, które będą mogły się z nich zarejestrować a my na tym zarobimy.

Dodatkowe nagrody:

Konkurencja wśród giełd jest bardzo duża, jednak binance stawia bardzo dużo na marketing oraz pozyskiwanie nowych użytkowaników,Co jakiś czas giełda realizuje konkursy np. na wysokość obrotu danej kryptowaluty, jak to było w święta, gdzie „prezentem świątecznym” był samochód marki Maserati.