Handel kryptowalutami staje się coraz popularniejszy, a historie o milionerach z tej branży rozpalają wyobraźnię. Inni kupują coiny z ciekawości lub po to, by mieć alternatywę dla tradycyjnych systemów walutowych.

Problemy frankowiczów pokazały, że nawet najpewniejsza waluta może przechodzić znaczne wahania, co skłania wiele osób do sprawdzania notowań kryptowalut na świecie i inwestowania.

Jak sprawdzać notowania kryptowalut na świecie?

Jedynym wymogiem, by odpowiedzialnie inwestować, jest orientacja w aktualnych cenach i zmianach kursów walut. Aby mieć te dane, trzeba sprawdzać notowania kryptowalut na świecie regularnie, by reagować na ewentualne spadki i skoki wartości. W ten sposób można korzystnie ulokować kapitał. Przykładem są ostatnie spadki Bitcoina, który – wydawałoby się – będzie już tylko zyskiwał. Spadki pozwoliły wielu osobom kupić go po okazyjnej cenie i wejść do gry, korzystając z korzystnych kursów sprawdzanych w rankingach i zestawieniach notowań kryptowalut na świecie.

Gdzie sprawdzać notowania kryptowalut?

Najprostszym sposobem na przeglądanie aktualnych cen dowolnej kryptowaluty jest odwiedzenie giełdy kryptowalut. Większość giełd podaje cenę danej kryptowaluty albo bezpośrednio, albo poprzez powiązaną z nią parę handlową. Na przykład, jeśli chciałbyś sprawdzić ceny ETH, szukałbyś pary ETH/USD (lub innej pary handlowej fiat-kryptowaluta).

Korzystaj z platform wykresowych dla danych historycznych

Kolejnym świetnym źródłem sprawdzania notowań kryptowalut są platformy do tworzenia wykresów, takie jak TradingView lub CoinMarketCap. Platformy te zapewniają bezpłatny dostęp do wykresów z możliwością dostosowania, które pozwalają inwestorom analizować historyczne akcje cenowe w różnych odstępach czasu i badać różne trendy na rynku.

Monitoruj wiodące portale informacyjne

Wiodące media często publikują aktualne informacje na temat kryptowalut i ich wartości. Strony informacyjne takie jak CoinDesk i CryptoNews dostarczają raportów w czasie rzeczywistym na temat tego, co dzieje się w przestrzeni kryptowalutowej i mogą pomóc inwestorom w podejmowaniu lepszych decyzji o tym, kiedy kupić lub sprzedać konkretne tokeny.

Korzystaj z platform mediów społecznościowych

Chociaż niekoniecznie jest to zalecane, niektórzy ludzie używają platform mediów społecznościowych, takich jak Twitter lub Telegram, aby zrozumieć ceny kryptowalut i nastroje rynkowe w ogóle.

Na tych platformach zazwyczaj znajdują się liczne grupy poświęcone omawianiu konkretnych monet, a wielu uczestników zamieszcza aktualizacje dotyczące aktualnych wartości lub wiadomości, które mogą mieć wpływ na te kursy.

Śledź influencerów, którzy specjalizują się w handlu kryptowalutami

Znane osobistości ze wszystkich zakątków kryptosfery często dzielą się swoimi przemyśleniami na różne tematy związane z walutami cyfrowymi, rynkami i możliwościami inwestycyjnymi.

Znalezienie influencerów, którzy specjalizują się zarówno w tradycyjnych inwestycjach, jak i w kryptowalutach, może pomóc poszerzyć Twoją perspektywę na makro- i mikro- względy podczas przeglądania wyników aktywów kryptowalutowych w czasie.