Lisk to kryptowaluta z ogromnym potencjałem. Pozwala tworzyć aplikacje wsparte na blockchainie za pomocą JavaScript. Skorzystanie z tak popularnego rozwiązania sprawia, że inwestorzy dostrzegają coraz większe możliwości związanie z Liskiem. Czym się charakteryzuje?

Podstawowe informacje o kryptowalucie

Lisk zadebiutował w 2016 roku i jest obecnie oferowany na giełdach kryptowalut. To dziesiąta pod względem kapitalizacji waluta wirtualna, którą charakteryzuje odpowiedni hosting i monetaryzacja. Lisk uznano za pierwszą modularną kryptowalutę. Oficjalnym klientem platformy jest Lisk Nano. Portfel elektroniczny, dostępny na oficjalnej stronie, udostępniono użytkownikom najpopularniejszych systemów (Windows, Linux, macOS). Pozwala on na bezpieczne przechowywanie Liska.

Handel i potencjał Liska

Giełdą umożliwiającą zakup Liska jest Bitbay. To także miejsce, w którym możemy przechowywać nabytą przez nas kryptowalutę. Bazuje ona na łańcuchach bocznych, umożliwiających skalowalność cyfrowego systemu aktywów (w stopniu nieograniczonym). Działania te nie wpływają na bezpieczeństwo, ani też efektywność blockchaina, dzięki czemu nie stanowią żadnego ryzyka.

Kryptowaluta umożliwia wykonywanie anonimowych transakcji. To również źródło potencjalnych systemów blogów społecznościowych. Istotną zaletą Liska jest zdecentralizowane przechowywanie. W wypadku tej kryptowaluty możemy zatem mówić o wielu istotnych zaletach, dostrzeganych dopiero po dokładnej analizie.

Czy Lisk stanie się najpopularniejszą kryptowalutą?

Ciężko o jednoznaczną odpowiedź na te pytanie. Rynek kryptowalut stał się bardzo rozległy. Istnieje tu wiele wirtualnych walut, walczących o swój przysłowiowy ,,kawałek tortu”. Lisk na pewno wyróżnia się spośród innych oferowanych propozycji. To ciekawe rozwiązanie, które daje posiadaczowi większe możliwości. Zdaje się, że inwestorzy również dostrzegli potencjał, drzemiący w Lisku. Kryptowaluta staje się coraz popularniejsza, a także cieszy szerszym zainteresowaniem wśród potencjalnych kupców.