Bitcoin to kryptowaluta, która powstała w 2009 roku. Jej twórcą jest osoba lub grupa osób, której nick brzmi Satoshi Nakamot. Ta innowacyjna moneta z biegiem czasu zaczęła zdobywać coraz więcej zwolenników jak i przeciwników. Przez kolejne lata kurs systematycznie wznosił się do góry, żeby na przełomie drugiej połowy 2017 roku co chwilę bić nowe rekordy.

Dla zobrazowania sytuacji, można podać przykład gdzie w 2009 roku za jedną jednostkę bitcoin’a można było kupić wafelek o wartości nie przekraczającej nawet złotówki. Jednak gdy kryptowaluta osiągała rekordowe kursy, które wynosiły nawet ponad 68 tysięcy złotych, jeden bitcoin miał równowartość samochodu prosto z salonu i to o nie przeciętnym wyposażeniu. Wiele osób zaczęło szerzej interesować się kryptowalutami. Pojawiła się chęć nabycia tego w pewnym sensie alternatywnego pieniądza, a wraz z nią narodziło się pytanie gdzie można kupić najłatwiej bitcoin. I tu z pomocą przychodzi nam giełda Bitbay.

Czym jest najlepsze miejsce na zdobywanie bitcoin’a ?

Giełda Bitbay to największa w Polsce giełda kryptowalut. Powstała w 2014 roku, aby ludzie zaintrygowani i zafascynowani cyfrowym pieniądzem mieli gdzie nim handlować. Na przełomie kolejnych lat firma Bitbay stopniowo się rozwijała i poszerzała działalność o dodatkowe kryptowaluty aby zaspokoić klientów na rynku wirtualnej monety.

Na giełdzie Bitbay znajdziemy wiele innych kryptowalut takich jak na przykład Ethereum czy Litecoin. Jej ogromnym plusem jest możliwość płacenia nie tylko złotówką za kryptowaluty. Giełda posiada opcje wymiany bitcoin’a na euro, dolara czy też inne kryptowaluty. Jest to gigantyczne udogodnienie dla inwestorów, którzy obracają różnymi kryptowalutami oraz posiadają w swoich portfelach inne waluty niż polski złoty.

Jak działa giełda Bitbay ?

Pierwszą rzeczą, która rzuca się nam w oczy są duże i przejrzyste wykresy. Przedsiębiorca może dokładnie analizować jakie wahania miały miejsce na giełdzie co pozwoli mu w podejmowaniu skuteczniejszych decyzji. Kolejną z zaletę jest statystyka pod wykresem, która pokazuje najwyższy i najniższy kurs bitcoin’a w ostatnich 24 godzinach. To bardzo pomaga inwestorom w reagowaniu na zmiany wartości kryptowaluty.

Pamiętamy drastyczny spadek kursów bitcoin’a na przełomie stycznia i lutego 2018 roku. Przeciwnicy kryptowalut zaczęli mówić bardzo głośno o pęknięciu banki spekulacyjnej. Jednak to był bardzo dobry okres do wzbogacenia się. Dzięki giełdzie Bitbay można było stale trzymać rękę na pulsie i reagować na korzystne spadki w celu nabycia jak największej liczby bitcoin’ów. Statystyki jakie mamy dostępne na giełdzie w postaci na przykład wykresu pomagały analizować w jakim momencie nabywać bitcoin’a. Natomiast dzięki informacji jaki kurs był najwyższy w przeciągu ostatnich 24 godzin wyczekać odpowiedniego momentu na sprzedaż cyfrowej waluty. Duża przejrzystość oraz bezpieczeństwo jakie zapewnia nam giełda Bitbay pozwala na skuteczne inwestycje na ryku kryptowalut. Jest to również idealna opcja dla tych, którzy swoją przygodę z bitcoin’em czy innymi cyfrowymi walutami chcą dopiero rozpocząć.