Które kryptowaluty zyskały najwięcej? Aktualny ranking, marzec 2018.

Kryptowaluty w krótkim czasie stały się tematem gorącym. Wiele mówi się na temat ogólnego handlu nimi. Prym wśród wirtualnych walut wiedzie obecnie Bitcoin. To najpowszechniej znana kryptowaluta, która rozpoczęła cały proces zainteresowania nimi. Jak przedstawia się sytuacja tej formy płatności w 2018 roku?

Ranking kryptowalut – w co warto inwestować?

Inwestowanie w kryptowaluty to jeden ze sposobów ich wykorzystania. Stało się znacznie bardziej popularne od zwykłego płacenia przy użyciu tego wirtualnego środka płatniczego. Wzrost wartości kryptowalut sprawia, że ludzie widzą w nich szanse na zarobek. Które kryptowaluty przedstawiają się w tym świetle najkorzystniej?

Ranking zawiera wiele niespodzianek. Został stworzony na podstawie danych dostarczonych przez CoinMarketcap. Próżno szukać na piedestale Bitcoina. Może się to wydawać dziwne, ponieważ to właśnie Bitcoin utożsamiamy z gigantycznym przyrostem wartości.

Najbardziej znana kryptowaluta ustępuje jednak trzynastu innym, zajmując dopiero 14. lokatę. Wartość Bitcoina wzrosła o ponad 1000 procent (w stosunku do roku ubiegłego). Wynik ten prezentuje się imponująco, ale nie jest wystarczająco dobry.

Kryptowaluty – liderzy wzrostu

Rok 2017 był przełomowym w kontekście kryptowalut. Transakcje z nimi związane stały się popularne. Ludzie zaczęli dostrzegać potencjał w do niedawna ,,zachciance nielicznych”. Największym wygranym pod względem wzrostu wartości okazał się Ripple (przyrost o ponad 36 000 procent). Miejsce ,,na podium” zajmuje również NEM oraz Ardour. Nazwy wirtualnych walut w pierwszej dziesiątce mówią nam niewiele. Okazuje się jednak, że to właśnie one odbiły największe piętno na posiadaczach. W kontekście wzrostu ich wartości, Bitcoin prezentuje się średnio.

Dynamiczna obserwacja rynku kryptowalut

Mamy rok 2018, a świadomość ludzi w kontekście kryptowalut wzrosła. Nie jest to temat nieznany, który ciężko skojarzyć. Ludzie coraz częściej inwestują w wirtualne waluty, szukając w nich stabilnego środka płatniczego lub czystego zysku.

Przy planowaniu inwestycji warto kierować się wzrostem. Możemy dla przykładu podać, iż Riddle w głównej mierze zwiększał swoją wartość pod koniec roku. To zaprojektowany z myślą o bankach oraz instytucjach finansowych system rozliczeń, oparty na tokenach. Podaż owych tokenów kontrolują oczywiście twórcy, a całość staje się powoli popularna. Wystarczy wspomnieć o azjatyckich ruchach. Banki japońskie oraz koreańskie planują wprowadzenie płatności przy użyciu kryptowaluty Riddle. Intensywny wzrost wartości to także zasługa dużego nagłośnienia sprawy związanej z dodaniem Riddle’a do oferty platformy Coinbase.

kryptowaluty ranking

W analizowanym rankingu znalazły się oprócz kryptowalut, tokeny na blockchainie ethereum.

Potentaci wśród kryptowalut

Riddle to przykład najbardziej wyrazisty, ale warto wspomnieć również o innych kryptowalutach. Szacuje się, że Bitcoin stanowi obecnie niecałe 40 procent rynku. Trzecie miejsce wśród kryptowalut zajmuje Ethereum. Platforma oparta na technologii blockchain wyprzedza Bitcoina pod względem dynamiki wzrostu, zajmując wysokie, szóste miejsce (ze wzrostem o ponad 9000%). Może się to przełożyć na przyszłą detronizację ,,lidera”, jakim jest obecnie Bitcoin.