Które kryptowaluty zyskały najwięcej? Aktualny ranking, marzec 2018.

Kryptowaluty w krótkim czasie stały się tematem gorącym. Wiele mówi się na temat ogólnego handlu nimi. Prym wśród wirtualnych walut wiedzie obecnie Bitcoin. To najpowszechniej znana kryptowaluta, która rozpoczęła cały proces zainteresowania nimi. Jak przedstawia się sytuacja tej formy płatności w 2018 roku?

Ranking kryptowalut – w co warto inwestować?

Inwestowanie w kryptowaluty to jeden ze sposobów ich wykorzystania. Stało się znacznie bardziej popularne od zwykłego płacenia przy użyciu tego wirtualnego środka płatniczego. Wzrost wartości kryptowalut sprawia, że ludzie widzą w nich szanse na zarobek. Które kryptowaluty przedstawiają się w tym świetle najkorzystniej?

Ranking zawiera wiele niespodzianek. Został stworzony na podstawie danych dostarczonych przez CoinMarketcap. Próżno szukać na piedestale Bitcoina. Może się to wydawać dziwne, ponieważ to właśnie Bitcoin utożsamiamy z gigantycznym przyrostem wartości.

Najbardziej znana kryptowaluta ustępuje jednak trzynastu innym, zajmując dopiero 14. lokatę. Wartość Bitcoina wzrosła o ponad 1000 procent (w stosunku do roku ubiegłego). Wynik ten prezentuje się imponująco, ale nie jest wystarczająco dobry.

Kryptowaluty – liderzy wzrostu

Obecny ranking kryptowalut jest zdominowany przez Bitcoina (BTC), który obecnie zajmuje pierwsze miejsce z kapitalizacją rynkową wynoszącą około 155 miliardów dolarów. Ethereum (ETH) jest blisko w tyle z kapitalizacją rynkową 19 miliardów dolarów, a następnie Ripple (XRP) z 12 miliardami dolarów i Litecoin (LTC) z 4,4 miliardami dolarów.

Inne godne uwagi kryptowaluty w pierwszej dziesiątce to Stellar Lumens (XLM), Cardano (ADA), Tron (TRX), Chainlink (LINK), Monero (XMR), Dash (DASH) i NEO (NEO). Wszystkie te waluty odnotowały znaczny wzrost w ostatnich latach i obecnie mają znaczną wartość.

Oprócz tych 10 najlepszych kryptowalut istnieje wiele innych popularnych tokenów, które są wykorzystywane do różnych usług lub aplikacji. Na przykład Tether (USDT) jest często używany jako alternatywa dla walut fiat do handlu na giełdach kryptowalutowych; Filecoin (FIL) jest dedykowany do zachęcania do przechowywania danych; Zcash (ZEC) zapewnia ochronę prywatności poprzez swoje szyfrowanie z zerowym dowodem wiedzy; Dogecoin (DOGE) rozpoczął się jako żart, ale od tego czasu stał się nieco popularny ze względu na niskie opłaty transakcyjne; Binance Coin (BNB) jest używany w ramach ekosystemu Binance; i Chainlink Token LINK pozwala użytkownikom uzyskać dostęp do inteligentnych kontraktów opartych na Ethereum ze źródeł off-chain, takich jak urządzenia IoT.

Dynamiczna obserwacja rynku kryptowalut

Przy planowaniu inwestycji warto kierować się wzrostem. Możemy dla przykładu podać, iż Riddle w głównej mierze zwiększał swoją wartość pod koniec roku. To zaprojektowany z myślą o bankach oraz instytucjach finansowych system rozliczeń, oparty na tokenach. Podaż owych tokenów kontrolują oczywiście twórcy, a całość staje się powoli popularna. Wystarczy wspomnieć o azjatyckich ruchach. Banki japońskie oraz koreańskie planują wprowadzenie płatności przy użyciu kryptowaluty Riddle. Intensywny wzrost wartości to także zasługa dużego nagłośnienia sprawy związanej z dodaniem Riddle’a do oferty platformy Coinbase.

kryptowaluty ranking

W analizowanym rankingu znalazły się oprócz kryptowalut, tokeny na blockchainie ethereum.

Potentaci wśród kryptowalut

Riddle to przykład najbardziej wyrazisty, ale warto wspomnieć również o innych kryptowalutach. Szacuje się, że Bitcoin stanowi obecnie niecałe 40 procent rynku. Trzecie miejsce wśród kryptowalut zajmuje Ethereum. Platforma oparta na technologii blockchain wyprzedza Bitcoina pod względem dynamiki wzrostu, zajmując wysokie, szóste miejsce (ze wzrostem o ponad 9000%). Może się to przełożyć na przyszłą detronizację ,,lidera”, jakim jest obecnie Bitcoin.