Bitcoin to niewątpliwie najbardziej popularna z kryptowalut. Nie każdy jednak wie, jak zacząć swoją przygodę z tym rynkiem. Oto kilka przydatnych informacji na ten temat.

Popularność Bitcoina – skąd zainteresowanie tą kryptowalutą?

Jeżeli coś jest popularne, wiele o tym mówimy. Bitcoin to z pewnością temat ,,na czasie”. Ludzi interesuje nie tylko aktualny poziom Bitcoina, ale również inwestycje z nim związane. Czy potrzeba do nich superszybkich komputerów? Czy można zacząć handel Bitcoinem bez specjalistycznej wiedzy informatycznej? To tylko niektóre pytania, na które poszukujemy odpowiedzi. Okazuje się, że są one niezwykle proste.

Do rozpoczęcia przygody z kryptowalutami nie potrzebujemy wielkiej infrastruktury. Niezbędny staje się dostęp do sieci oraz podstawowa obsługa urządzeń (takich jak komputer bądź tablet).

Jak działa rynek kryptowalut?

Podstawowe miejsce transakcji handlowych to tzw. giełda. W każdym państwie znajdziemy miejsce, w którym odbywają się transakcje związane z Bitcoinem (a także innymi kryptowalutami). Nie musimy jednak kupować kryptowaluty bezpośrednio na giełdzie. Istnieje również metoda bezpośrednia, w której odnajdujemy konkretne ogłoszenie, po czym dogadujemy się z osobą, posiadającą określone zasoby Bitcoina.

Bitcoin nie jest namacalnym środkiem finansowym. Nie poczujemy jego kształtu, ani też nie przechowamy go w portfelu. Bankowość elektroniczna związana z kryptowalutami owszem odnosi się do portfeli, ale elektronicznych. Bitcoin zostaje przypisany do konkretnego konta. Warto założyć własny portfel, ponieważ zwiększa to bezpieczeństwo naszej inwestycji. Giełdy kryptowalut są narażone w większym stopniu na niechciane ataki.

Nabycie kryptowaluty to pierwszy krok. Możemy ją później wykorzystać jako środek płatniczy. Bitcoin daje nam całe spektrum możliwości na całym świecie. Transakcje z jego udziałem przebiegają natychmiastowo. To wygodne źródło finansowe, przydatne przy międzynarodowych operacjach (przelewy zagraniczne potrafią być księgowane po kilku dniach).

Bitcoin to dla wielu osób również zwyczajna inwestycja. Kurs kryptowaluty zależy od wielu zmiennych. Nabycie jej a następnie sprzedanie w odpowiednim momencie, może prowadzić do konkretnych zysków finansowych.

bitcoin jak używać kryptowalut ?

Kryptowaluty kontra banki

Każde działanie ma swoją określoną genezę. Wiele osób twierdzi, że kryptowaluty są odpowiedzią na niezbyt atrakcyjny system bankowy. To nie tylko środek płatniczy, ale również rodzaj inwestycji. Traderzy mogą obserwować tendencje związane z Bitcoinem. Dzięki nim spekuluje się na temat potencjalnej ceny w niedalekiej przyszłości. Pozwala to na kontrolowane ryzyko, związane z inwestowaniem.

Praca osób związanych z Bitcoinem opiera się więc na nieustannym obserwowaniu rynku. Możemy to porównać do giełdy w tradycyjnej postaci. Odpowiednie umiejętności oraz wyczucie, pozwalają na osiągnięcie dużego profitu w krótkim czasie. Doświadczenie jest efektem kilku inwestycji oraz prostych reguł (takich jak zasada popytu-sprzedaży).

Chociaż kryptowaluty budzą mieszane uczucia, to stosunkowo atrakcyjne źródło inwestowania. Spektakularne osiągnięcia Bitcoina zostały dostrzeżone na całym świecie. Obecnie handel kryptowalutami stał się bardzo popularny. Swoich sił w tej branży próbują kolejne osoby.